Zawody w Katarze nadciągają wielkimi krokami, a przeważająca część płci męskiej z ekscytacją odlicza kolejne doby. W sieci pojawia się dużo przekonań pod względem tego, która grupa zawodników zwycięży piłkarskie rozgrywki, a która ma na to słabe możliwości. Docinek w stosunku do różnorodnych kopaczy też nie braknie. Czy niecodzienne historyczne wydarzenie da fanatykom piłki nożnej godne pamięci emocje?

Rewelacyjność igrzysk piłkarskich

Pomimo ogromnej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do teraz miały miejsce, aktualne mistrzostwa świata będą wielce wyjątkowe. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, starcia między drużynami odbywać się będą na przestrzeni Bliskiego Wschodu, oraz pierwszy raz w państwie wierzenia islamskiego. Pora roku kalendarzowego również okazuje się nietuzinkowa, bo widowisko sportowe odbędzie się w okresie jesieni. Jest to również finalny mundial, podczas gdy startować będą wyłącznie 32 reprezentacje, gdyż na następnym tego typu turnieju, liczba reprezentacji zwiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych drużyn.

Negatywne wypowiedzi w piłkarskim społeczeństwie

Najbliższe mistrzostwa są jeszcze bardziej kontrowersyjne od swoich poprzednich wersji. Rodzą się opinie, że wybór obszaru, w którym zawody mają mieć miejsce, zawierał czynniki korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w towarzystwie piłkarskim widać gołym okiem wielkie niezadowolenie. Dookoła wydarzenia na okrągło błąkało się widmo skandali, jednakże czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, że w okresie budowania boisk i całego zaplecza, zmarła spora liczba osób, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednakże nie przyhamowało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego ważnego turnieju dla gospodarza, jakim jest Katar.

Jaka reprezentacja wzniesie w górę złote trofeum?

Mimo sporej antypatii aniżeli podziwu wobec gospodarza wydarzenia, i tak miliony ludzi biorą aktywny udział w procesie, typując różne drużyny do wygrania całego turnieju. Najczęściej typowanymi faworytami do wygrania mistrzostw są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na triumfatora musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz